MIERZEJA WIŚLANA I ŻUŁAWY CZERWIEC 2022

86

W dniach 9-12 czerwca 2022 członkowie Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA wraz z jej Prezesem Jerzym Archackim przebywali na Mierzeji Wiślanej oraz Żuławach. Zakwaterowanie i wyżywienie odbywało się w urokliwym pensjonacie Riwiera w Krynicy przy ul. Rybackiej, który śmiało można polecić rodzinie i znajomym. Podawane posiłki pierwsza klasa.

W drodze do Krynicy zwiedzamy Zamek w Kwidzynie oraz zatrzymujemy się na kawę pod Zamkiem w Malborku. Grupa 24 motocykli robi wrażenie podczas przejazdu i postojów. W godzinach popołudniowych dojeżdżamy do Krynicy. W pierwszym dniu organizujemy spacer po Krynicy, a podczas spaceru po plaży nie obyło się bez spontanicznej kąpieli w Bałtyku, bez względu na temperaturę morza. Wieczorem organizujemy ognisko i integrujemy się, gdyż większość z nas nie widziała się od wrześniowego wypadu.

Drugi dzień po śniadaniu część z nas jedzie do Muzeum Stutthof a część pozostaje na plaży. Dzień kończy się kolejnym ogniskiem i podsumowaniem wrażeń z całego dnia (i poprzedniego wieczoru).

Trzeci dzień – w sobotę jedziemy do Tolkmicka malowniczą drogą przy Zalewie Wiślanym przez Suchacz i Kadyny. Następnie jedziemy do Fromborka, gdzie zwiedzamy Zespół Katedralny. Załapujemy się na piękny koncert organowy. Z Fromborka przez Braniewo jedziemy na granicę polsko- rosyjską do Gronowa. Potwierdzamy fakt jej zamknięcia, rozmawiamy z kolegami ze Straży Granicznej. Wieczorem robimy trzecie, kolejne ognisko i organizujmy mecz siatkówki.

W czwarty dzień- niedzielę wypoczęci, w pełnych humorach wracamy do swoich miejsc zamieszkania. Atmosfera była fantastyczna, wrażeń co nie miara. W trakcie pobytu byliśmy tak zajęci, że nie zdążyliśmy omówić miejsca wyjazdu na wrzesień. Zatem wszystko jeszcze przed nami.

Opracował: insp. Krzysztof Paczkowski

Foto : Krzysztof Paczkowski