Mikołaj 2019 w Nowym Targu

87

Podobnie jak w minionych latach również i w tym roku, w dniu 06 grudnia 2019 roku, członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ /w porozumieniu z Dyrektorem nowotarskiego szpitala – Panem Markiem Wierzbą, oraz z Ordynatorem Oddziału lek. med. Grzegorzem Zamojskim/ zorganizowali 'MIKOŁAJKI’ dla dzieci Oddziału Pediatrii Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala.

W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja, p. Krystyna Kachel – aktorka Teatru Lalek “RABCIO” wraz z przyjacielem dzieci – Rabciem, opowiedziała dzieciom bajkę ,,O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE”  wg A. Puszkina. Po zakończeniu opowieści, dzieci wspólnie z Rabciem przywołały św. Mikołaja, który poza prezentami, wniósł odrobinę ciepła i uśmiechu na twarze dzieci i ich rodziców, a także pielęgniarek, lekarzy i personelu  nowotarskiej pediatrii.

Na nasze zaproszenie do chorych dzieci przyszedł Św. Mikołaj i uroczyście wręczył wszystkim upominki,  nie zapominając również o dzieciach leżących w salach. Tradycyjnie, na ręce siostry oddziałowej został przekazany zestaw gier planszowych.

Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów dla chorych dzieci pomagały wolontariuszki Paulina i Ola.

Serdeczne podziękowania należą się dla właścicieli Firm, które ufundowały upominki dla dzieci:
Krzysztofowi Wadowskiemu – właścicielowi autoryzowanego salonu  KIA  „Wadowski SP.J.” , Piotrowi Koczuowi  z firmy FH-U MIX, Grzegorzowi Basta z firmy Sortmund , a także wszystkim osobom, które wsparły zorganizowanie upominków.tekst: MK

fot: MK