Mikołajki Regionu IPA Poznań

88

Członkowie Regionu IPA Poznań, pomimo trudnego czasu pandemii, nie zapomnieli
o dzieciach, dla których świąteczny czas powinien być czasem szczęścia i radości. Na początku grudnia przyłączyli się do zorganizowania akcji mikołajkowej dla dzieci z domów dziecka
i małych pacjentów szpitali, organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu.
W kinie Malta, 11 grudnia, dzieci członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) oraz dzieci policjantów i pracowników Policji spotkały się z Mikołajem oraz Sierżantem Pyrkiem. Organizatorem imprezy był Region IPA Poznań oraz Zarząd KKOP przy KWP w Poznaniu.

Gdy dni stają się coraz krótsze, noc zapada coraz wcześniej, pogoda za oknem nie rozpieszcza kolorowy świat Naszego magicznego Encanto” Walta Disneya okazał się idealnym antidotum na pogodową chandrę. Dla całej rodziny!

Fabuła filmu to historia rodziny, która jest skłócona ze sobą. Brak w niej empatii i wzajemnego zrozumienia. Jednak, jak to w bajkach bywa, potęga miłości i wytrwałość jednej z bohaterek spowodowało, że zrobiło się ciepło i bardzo rodzinnie.

Tuż po napisach końcowych filmu na salę kinową wkroczył Święty Mikołaj w towarzystwie Sierżanta Pyrka oraz kilku Elfów.

Dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami z oglądanej bajki, zapewniły, że wszystkie „jak jeden mąż” były grzeczne przez cały rok i zasłużyły na nagrody. Wobec takich argumentów zarówno Mikołaj jak i Sierżant Pyrek nie mieli wyjścia, wszystkim pociechom wręczyli paczki
z niespodziankami.