Mistrzostwa Dolnego Śląska o puchar Prezesa IPA w szachach.

68

Świat nie jest czarno – biały. Doskonale o tym wiedzą policjanci, którzy wzięli udział w mistrzostwach Dolnego Śląska o puchar Prezesa IPA. Nad szachownicami zasiedli zarówno doświadczeni zawodnicy /w tym wicemistrz Europy/ jak i amatorzy, dla których to był pierwszy turniej w życiu.

Gra toczyła się w systemie szwajcarskim na dystansie 30 minut + 5 sekund na ruch. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał gospodarz zawodów, prezes KSz Polonia Wrocław, pan Artur Czyż. Mimo, że walka toczyła się do ostatniego pionka i zginął niejeden król, gra toczyła się w atmosferze fair play.

Tego dnia najwięcej razy „szach mat” powiedział Piotr Zimny. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej w Sycowie z rąk członka prezydium IPA Wrocław, Szymona Fiodorowa, oraz członka zarządu firmy Synpeko Aleksandry Przygodzkiej otrzymał złoty puchar i dyplom. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Czerniakowi z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, a najniższy stopień podium zajął Andrzej Wużyński, który reprezentował policyjne barwy ze Zgorzelca.

Viktor Popławski wypełnił normę na czwartą, a Błażej Przygodzki i Mariusz Cieślak zdobyli piątą kategorię szachową. Ten ostatni przekonywał jak wiele wspólnego z tym królewskim sportem ma boks. Każdy atak trzeba przygotować, czasem warto się cofnąć, wciągnąć w pułapkę. Jeden głupi błąd kosztuje przegraną. Tyle, że na deskach nie ląduje ciało zawodnika, a jego podrażniona duma i sportowa ambicja.

Liczymy, że impreza na stałe wpisze się we Wrocławski kalendarz. Warto też podkreślić symbolikę daty. 17 września to rocznica napaści Rosji na Polskę, ale także dzień urodzin jednego z organizatorów, zawodnika, a także patrona turnieju – prezesa dolnośląskiego okręgu IPA – Bartłomieja Majchrzaka.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok.