„Morsy” z IPA Region Olsztyn

228

W mikołajkowej scenerii „Morsy” z IPA Region Olsztyn,, rozpoczęły sezon zimowych kąpieli na plaży w Stegnie nad naszym polskim morzem.

Członkowie IPA Region Olsztyn 3 grudnia 2020 roku pojechali na opustoszałą o tej porze roku, piękną piaszczystą plażę w Stegnie nad naszym Morzem Bałtyckim. Tam kilku z nich rozpoczęło sezon kąpieli zimowych. Nasze „morsy” pierwszy raz w tym roku weszły do zimnej morskiej toni. Temperatura powietrza tego dnia wynosiła  -1ºC natomiast woda była cieplejsza o zaledwie kilka stopni. Dość silny wiatr, potęgujący poczucie zimna, nie przeszkodził w zrealizowaniu ich planu. Po kilkuminutowej rozgrzewce weszli do morza, spędzili w nim kilka minut po czym niezmiernie dumni z siebie wyszli na ląd.

Jesteśmy przekonani, że taka aktywność wyjdzie im tylko na zdrowie. Podjęli decyzję, że będą starali się spotykać cyklicznie w różnych miejscach naszego regionu by dbać, także w taki sposób, o kondycję fizyczną. Jak widać niektórzy zażywają kąpieli cały rok. Od styczniowych w Morzu Czerwonym do grudniowych w Morzu Bałtyckim. Zapraszamy wszystkich chętnych na następne podobne wydarzenia.

Pamiętajmy – morsowanie, według lekarzy, poprawia krążenie i metabolizm, poprawia wygląd skóry, redukuje poziom stresu, sprzyja utracie toksyn z organizmu i utracie zbędnych kilogramów.  Według nas to jednak przede wszystkim  sposób na hartowanie organizmu i lepsze samopoczucie dzięki wzrostowi endorfin czyli hormonów szczęścia.

Tekst

Kol. Przemysław Smoliński

Zdjęcia : Robert Pytlarczyk