„MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”

161

Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA przy współpracy Biura Komunikacji Społecznej KGP oraz Urzędu Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy w dniu 18 grudnia 2021 roku na boisku OSiR Dzielnicy Białołęka przy ul. Strumykowej 21 w Warszawie zorganizowała Turniej Piłki Nożnej – „Murem za Polskim Mundurem”. Zawody poza rywalizacją sportową miały na celu wsparcie funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na granicy Polsko – Białoruskiej oraz konsolidację startujących w zawodach drużyn. Zawody przeprowadzone zostały z zachowaniem wszelkich zasad w związku z obostrzeniami pandemicznymi.

W turnieju wystąpiły reprezentacje: Polski DISCO, Polski Pisarzy, TVP oraz reprezentacja polskiej Policji. Zawody wygrała reprezentacja polskiej Policji, która czwarty raz w 2021 roku sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny w turniejach krajowych i zagranicznych. Przypomnieć należy sukcesy policyjnego teamu w Międzynarodowych Turniejach IPA – Poznań 2021 i IPA CUP im. st. sierż. Marcina Szpyruka oraz zdobycie Mistrzostwa Świata Drużyn Policyjnych w Tenerife.

Gratulujemy Reprezentacji Polskiej Policji i Selekcjonerowi Andrzejowi Kuczyńskiemu – Przewodniczącemu Regionu Centralne Biuro Śledcze SGW IPA, życząc kolejnych sukcesów na arenie krajowej jak również zagranicznej w 2022 roku.

Należy podkreślić, że udział reprezentacji polskiej Policji w turniejach i mistrzostwach w 2021 wsparła Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Dziękujemy Panu Prezesowi SGW IPA Andrzejowi Kropiwcowi oraz całemu Zarządowi.

Opracował: A.Ch.