Nad jeziorem niedaleko Poznania w miejscowości Łękno członkowie i sympatycy Regionu IPA Poznań wraz z rodzinami zebrali się, by wspólnie powitać wiosnę i utopić Marzannę – symbol zimy.

92

W słoneczne sobotnie przedpołudnie wszyscy chętni zjawili się w Łęknie, by wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Spragnieni wiosennego ciepła, uczestnicy zgromadzili się by wziąć udział w różnych zabawach przygotowanych przez organizatora – Region IPA Poznań.

Imprezę, o godzinie 11.00, rozpoczął Prezes Regionu IPA Poznań Witek  Drzażdżyński
i ogłosił wspólne biesiadowanie, pożegnanie zimy i topienie kukły Marzanny, którą dzieci zrobiły same. Dorośli byli pełni podziwu dla swoich pociech, za ich fantazję i zaangażowanie. Następnie wszyscy ramię w ramię, dzieci i dorośli, ruszyli w stronę jeziora. Tam kukła została wrzucona do wody, a po wodzie niosło okrzyk „…zimo uciekaj …”.

Kolejnym punktem programu była przejażdżka bryczką. Maluchy i ich rodzice ruszyli na objazd bo malowniczej okolicy.  Pan Woźnica starał się jak mógł by czas w drodze nie dłużył się i nie znudził nikogo. Maluchy aż piszczały z uciechy.

Podczas, gdy jedni rozkoszowali się malowniczymi widokami w czasie konnej przejażdżki, inni startowali w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Był konkurs rysunkowy, malowania wielkanocnych jajek oraz strzelania z wiatrówki. Było również połączenie zabawy z nauką czyli przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji, konkursy wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa. Zwycięscy otrzymywali drobne upominki.

Wszystkim kibicował Sierżant Pyrek – Maskotka wielkopolskich Policjantów.

Uczestnicy chętnie tez skorzystali z przygotowanego poczęstunku i z apetytem zjedli gorącą grochówkę, zakąszając chlebem ze smalcem. A później zebrali się przy ognisku by wspólnie na ogniu upiec kiełbaski. Dla pociech było też dużo słodyczy.

Uczestnicy pikniku rozstawali się w znakomitych humorach, zadowoleni z udanej imprezy.