Nasi na Spartan Race w Austrii

132

Po raz kolejny reprezentanci Grupy IPA z Mogilna sprawdzili się w biegu OCR. Tym razem wybrali się do austriackiego Kaprun, gdzie wzięli udział w morderczym biegu Spartan Race.

O pasji związanej z udziałem w biegach OCR naszych mogileńskich kolegów pisaliśmy już kilkukrotnie. Przemysław Niecikowski i Grzegorz Wesołowski od kilku lat regularnie sprawdzają się w biegach z przeszkodami. Tym razem wybrali się aż do austriackiego Kaprun w Alpach na Spartan Race. Dołączył do nich zasłużony członek IPA Polska, burmistrz Mogilna Leszek Duszyński. Cała trójka zgodnie przyznała, że był to jeden z najtrudniejszych biegów OCR z jakim przyszło im się zmierzyć. Trasa nie dość, że była obfita w zaskakujące przeszkody, to na dodatek znacznie dłuższa niż informowali organizatorzy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Grzegorz Wesołowski, który na dystansie 5 km „Sprint” w swojej kategorii zająó rewelacyjne drugie miejsce. Z dystansem „Super” zmierzyli się w swoich kategoriach wiekowych Przemysław Niecikowski i Leszek Duszyński. Oficjalna długość wynosiła 10 km, ale organizatorzy zaskoczyli zawodników dokładając kilka kilometrów. Dzięki temu występowi Leszek Duszyński dołączył do zawodników, któzy uzyskali kwalifikacje na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Nasi koledzy już teraz przygotowują się do kolejnych zawodów, a nam nie pozostaje nic innego jak trzymać za całą trójkę kciuki podczas występów.

Art.: Mariusz Niecikowski

Zdjęcia.: Przemysław Niecikowski