… nie tylko dla siebie

135

Z inicjatywy Pani Wiesławy Maksel – Pełnomocnika Prezydenta Miasta Stargard ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w dniu 08. stycznia 2020 r. po raz pierwszy zostało zorganizowane noworoczne spotkanie stargardzkich przedstawicieli organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie miasta z Panem Rafałem Zającem – Prezydentem Miasta Stargard.

W tym uroczystym wydarzeniu udział wzięli także zastępcy Prezydenta : Pani Ewa Sowa i Pan Piotr Mync. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów była wysoka frekwencja zainteresowanych – w Stargardzie działa aktualnie ok. 100 organizacji, stowarzyszeń i fundacji pozarządowych. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło także przedstawicieli Regionu IPA – Stargard (103 członków). W trakcie swojego wystąpienia Pan Prezydent szczegółowo przedstawił efekty współpracy ze społecznikami w 2019 roku oraz plany działań na 2020 rok. Liczne inicjatywy oraz zrealizowane przedsięwzięcia dają nadzieję, że w dalszym ciągu nie zabraknie wolontariuszy i chętnych, aby zrobić coś dla innych – nie tylko dla siebie.

Uczestnicy spotkania w obecności władz miasta, serdecznie podziękowali Pani Wiesławie Maksel za wkład pracy, pomoc, zaangażowanie oraz kreatywność w codziennych kontaktach z członkami organizacji pozarządowych na terenie siedziby Stargardzkiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWOP).

Noworoczny klimat uroczystości podkreślił koncert w wykonaniu młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, którzy wykonali kolędy we współczesnych aranżacjach.

Servo Per Amikeco !!!

kol. Mariola Świątczak

Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard

Autor zdjęć: kol. B. Świątczak