NIEBIESKI BIEG Z LOGO IPA NA PIERSI!

38

Ponad 300 biegaczy wzięło udział w czwartej edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości który odbył się 5 listopada 2022 roku w łódzkich Łagiewnikach. Po raz pierwszy wśród zawodników wystartowała drużyna Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA!

Nasi zawodnicy zdobyli 13 miejsce na 69 drużyn. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy wspólny start to świetny wynik! Po raz kolejny potwierdziliśmy, że w IPA przede wszystkim liczy się przyjaźń. Nasza drużyna składała się zarówno z młodych adeptów sztuki policyjnej będących jeszcze w trakcie szkolenia podstawowego jak i przedstawiciel kadry kierowniczej, a nawet jeden z komendantów.

Stanęli oni ramię w ramię, by uczcić wspólnie odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Tegoroczna edycja biegu organizowana była o puchar Komendanta Głównego Policji. Każdy z uczestników 10-kilometrowego biegu otrzymał pakiet startowy i pamiątkowy medal.

Oprócz naszych „ipowców” na starcie pojawili się zawodnicy z całej Polski, w tym reprezentanci Komend Wojewódzkich Policji w Olsztynie, Kielcach, Radomiu, Komendy Stołecznej Policji i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Uczestnicy pokazali, że wspólne bieganie może być jedną z form uhonorowania ważnego jubileuszu i promocją zdrowego stylu życia. 104-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono również wspólnym odśpiewaniem hymnu, unosząc nad głową biało-czerwone kartoniki i tworząc w ten sposób flagę Polski.

Na mecie czekałyna biegaczy okolicznościowe medale i zasłużony posiłek regeneracyjny, a dla najlepszych przygotowano puchary, w tym Puchar Komendanta Głównego Policji. Nagrodę specjalną przygotowano także dla osoby, która ukończyła Niebieski Bieg Niepodległości na 104 miejscu.

IV Niebieski Bieg Niepodległości został zorganizowany przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy współudziale związków zawodowych NSZZP oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej SP IPA.

Chcesz przyłączyć się do naszej drużyny? Napisz do nas! Nasz email: lodzka.gw@ipapolska.pl

M. Kosmala-Cybart, A. Sobieraj