Obchody Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim

105

Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania obchodów Dnia Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim podczas których wręczono odznaczenia NSZZP członkom regionu IPA w Sępólnie Krajeńskim oraz pokazano gościom przydzielone pomieszczenie na działalność statutową.

W środę (16.11.2022r.) w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada podziękował pracownikom cywilnym za ich służbę i wręczył wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział między innymi: Wice Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP mł. insp. Piotr Kujawa i Wice Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP podinsp. Jerzy Kostrzewski, którzy udekorowali między innymi członków regionu IPA w Sępólnie Krajeńskim medalem 30-lecia powstania NSZZP oraz Krzyżem Niepodległości Kl. II z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Na uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada złożył także gratulacje funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy obchodzili jubileusz 30-lecia, 25-lecia i 20-lecia służby. Obecnością na uroczystości zaszczycił również Prezes Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej w Bydgoszczy Pan Jerzy Archacki, który pogratulował wyróżnionym i odznaczonym. Gratulacje i życzenia przekazał również Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Bydgoszczy Pan Zbigniew Szmigiero. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada w podziękowaniu za dotychczasową współpracę wręczył pamiątkowe ryngrafy Przewodniczącym obu Związków Zawodowych i Prezesowi Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Po zakończeniu uroczystości pokazano gościom zagospodarowane pomieszczenie, które przekazał Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada do dyspozycji Zarządowi Regionu IPA, ZT NSZZP i ZZ NSZZPP na działalność statutową.

Tekst: Krzysztof Wieczorek

Zdjęcia: Tomasz Jaworski