OMPPwP w ramach 29. Międzynarodowy Półmaraton Signify PHILIPS Piła

167

W minioną niedzielę, 8 września, już po raz 29., około 2700 zawodników z Polski i z zagranicy stanęło na starcie pilskiego Międzynarodowego Półmaratonu Signify Philips Piła.

W tym roku, po raz piąty, przy współpracy Szkoły Policji w Pile, w ramach półmaratonu rozegrany został Otwarty Międzynarodowy Puchar Policji w Półmaratonie, w którym udział wzięło 82 policjantów z Polski oraz 14 policjantów z Izraela.

Na trasie biegu Szkołę Policji w Pile reprezentowali: podkom. Jarosław Pińkowski,
mł. asp. Radosław Słabaczewski i sierż. Marek Starosta-słuchacz kursu specjalistycznego.

Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych policyjnych biegaczy ufundowane zostały przez: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Urząd Miasta w Pile. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał unikatowy medal z sylwetką Zbigniewa Nadolskiego, czołowego polskiego maratończyka w latach 90., a obecnie trenera wielu biegaczek długodystansowych. Warto podkreślić, że jest to już czternasty medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu, a tradycja ta jest kultywowana od 2006 roku. Pilski półmaraton jest zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów w 2019 roku.

Najlepszymi wśród policjantów okazali się:

w kategorii indywidualnej kobiet:

1. Patrycja Bosiak                                   KMP Wrocław

2. Katarzyna Chorzewska                       KWP Łódź

3. Renata Piech                                        IPA – Region Wrocław

w kategorii indywidualnej mężczyzn:

1. Łukasz Marcjanek                               KWP Wrocław

2. Piotr Jarząb                                          KWP Bydgoszcz

3. Mariusz Bandoch                                KWP Bydgoszcz

w klasyfikacji drużynowej:

1. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

2. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu

3. Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie

Tegoroczny tytuł najlepszej drużyny zagranicznej zdobyła reprezentacja IPA Israel, a najszybszym policjantem Szkoły Policji w Pile został podkom. Jarosław Pińkowski.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pan Witold Drzażdżyński oraz Przewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile podkom. Przemysław Zublewicz.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl.

W poniedziałek po zawodach, w Szkole Policji w Pile odbyło się posiedzenie Regionu IPA
z uczestnictwem zawodników zagranicznych Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie w którym uczestniczyła Komendant pilskiej Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska. Goście, podczas swojego pobytu w Pile, mogli również skorzystać
z nowoczesnego kompleksu sportowego Szkoły, na co dzień dostępnego tylko dla jej słuchaczy.

  IPA/Sebastian Wegner