PIKNIK IPA REGION GŁOGÓW 2024

40

Na boisku sportowym w podgłogowskim Jaczowie odbyła się kolejna już edycja rodzinnego pikniku Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Głogów. Dobra pogoda, moc atrakcji dla dzieci i starszych oraz pyszne jedzenie zagwarantowały rewelacyjną zabawę dla wszystkich uczestników. Podczas pikniku nie mogło zabraknąć radiowozów Policji i Milicji, radiowozu techników kryminalistyki oraz radiowozu policyjnego z USA Był także pokaz gaśniczy przygotowany przez zastęp młodzieży OSP Jaczów.

Gościliśmy również kolegów z Patrolu Saperskiego Wojsk Inżynieryjnych w Głogowie oraz po raz pierwszy pojazdu Służby Więziennej wraz z psem służbowym. Jak co roku gościliśmy WOPR z wspaniałą łodzią oraz OSP JRS z kładem i dronem. Były liczne konkursy dla dzieci oraz dorosłych. Furorę zrobił Żuk OSP Rzeszówek i organizowane przez Rafała konkursy strażackie. Fabryka Piękna stroiła, malowała i czesała dzieci, a kolega Stanisław Bielski przygotował nam zawody strzeleckie z broni pneumatycznej podczas, których każdy mógł sprawdzić swoją celność. Każdy mały i duży mógł poskakać w dmuchańcach i na trampolinach oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Komisarzem Lwem.

Sportowe emocje zagwarantował Jerzy Górski wraz z swoją drużyną. przygotował ścianę wspinaczkową, tor przeszkód, dmuchaną bramkę na celność oraz rower wyciskający sok z pomarańczy. Można także było popróbować sił w mini golfie. Pomiędzy atrakcjami uczestnicy posilali się potrawami z grila, specjałami z dziczyzny oraz pysznymi ciastami i słodkościami. Festyn był również okazją do wręczenia przez przewodniczącego IPA Region Głogów Artura Klimczaka medali i wyróżnień dla członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz legitymacji i wyróżnień dla Zasłużonych dla IPA Region Głogów. W pikniku brało udział ok 270 osób wśród których byli m.in. gospodarz obiektu Wójt Gminy Jerzmanowa Anna Obolewicz, Wicestarosta Głogowski Jeremi Hołownia, Komendanta KPP w Głogowie nadkomisarz Grzegorz Niewiada oraz delegacje IPA z Regionu Jelenia Góra, Bolesławiec, Gostyń, Wrocław i Leszno.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

Tekst Marzena Nowak

Zdjęcia Bura Ryszard oraz uczestnicy festynu