Piknik rodzinny z IPA Polska pt. „Bezpieczne wakacje i jednośladem bezpiecznie do celu”

71

W dniu 5 czerwca br. w Gdowie na Zarabiu, w powiecie wielickim, odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Bezpieczne Wakacje” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu” połączony ze zlotem motocyklowym. Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Region IPA Kalwaria Zebrzydowska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce oraz Prezydent Sekcji Polskiej IPA.

Głównym celem tego wydarzenia były działania o charakterze prewencyjno-profilaktycznym w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, promowanie postaw proekologicznych, nauka ekologicznego i zdrowego trybu życia oraz integracja środowiska mundurowego z lokalną społecznością.

Uczestników zlotu powitał Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, Komendant Powiatowy Policji kol. Mirosław Strach oraz Prezydent SP IPA kol. Piotr Wójcik, który w krótkim wystąpieniu przedstawił historię, strukturę i cele działania Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Wakacje to czas, kiedy na najmłodszych czyhają niebezpieczeństwa, dlatego też policjanci Wydziału Prewencji z KPP w Wieliczce informowali dzieci jak bezpiecznie korzystać z odpoczynku nad wodą, poza domem jak również na domowym podwórku. Podczas tego wydarzenia odbyła się również akcja pod hasłem ,,Jednośladem bezpiecznie do celu” połączona ze zlotem motocyklowym, na który przyjechało dziesiątki motocyklistów, a uczestnicy pikniku mogli podziwiać różnego rodzaju jednoślady. Organizatorzy zlotu przeprowadzili konkurs na „najciekawszy motocykl”, a puchar ufundowany przez Wójta Gminy Gdów trafił do rąk właściciela przepięknie zdobionego ,,Harleya”.

Podczas pikniku dzieci i ich opiekunowie mogli oglądać radiowozy i quady policyjne, wozy bojowy straży pożarnej (zarówno współczesne jak i zabytkowe), uczestniczyć w konkursie strzeleckim z ASG, podziwiać wystawę broni przygotowaną przez stowarzyszenie „One Shot” oraz wystawę dotyczącą historii Policji (przygotowaną przez kolegów z IPA Kalwaria Zebrzydowska). Na zakończenie pikniku, organizatorzy wręczyli dyplomy i nagrody dla uczestników zawodów i konkursów przeprowadzonych w trakcie tej imprezy rodzinnej.

Szczególne podziękowania należą się Przewodniczącemu Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska kol. Andrzejowi Koziołowi, policjantkom i policjantom z KPP w Wieliczce oraz pracownikom Urzędu Gminy w Gdowie za profesjonalne zorganizowanie pikniku i zlotu motocyklowego oraz za szerzenie wśród służb mundurowych i społeczeństwa idei „Servo per amikeco”.

Do zobaczenia za rok, na następnej edycji pikniku i zlotu motocyklowego w Gdowie!!!

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: organizatorzy pikniku