POLICJANCI KMP ORAZ CZŁONKOWIE IPA Z NOWEGO SĄCZA UCZESTNICTWEM W RAJDZIE WSPOMOGLI FUNDACJĘ POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH

171

W sobotę, 26 września policjanci KMP w Nowym Sączu oraz członkowie Regionu IPA Nowy Sącz, wzięli udział w II Charytatywnym Rajdzie Pieszym.

Organizatorami rajdu byli mł.insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Prezydium Regionu IPA Nowy Sącz.

Ze względu na Covid 19 a także prognozowane złe warunki pogodowe trasa rajdu została skrócona o połowę i wynosiła 11 km. Uczestnicy swoją 4 godzinną wędrówkę zakończyli w Kosarzyskach –Zamakowisku. Pomimo trudnych warunków pogodowych, wszyscy na metę dotarli pełni optymizmu i poczucia, że mogli swoim uczestnictwem wspomóc rodziny poległych w służbie koleżanek i kolegów. Rajd wszedł już na stałe do kalendarza jednostki i regionu IPA, ponieważ poza celem promowania turystyki miał cel nadrzędny , którym było przeznaczenie wpisowego na rajd na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Cieszymy się, że i w tym roku możemy wspomóc fundację.

Na zakończenie, Komendant Miejski Policji – mł.insp. dr Krzysztof Dymura wręczył najmłodszemu uczestnikowi Kacperkowi, nagrodę w postaci rakietek do tenisa stołowego, za ukończenie rajdu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, to dzięki nim mogliśmy kontynuować podjęte w ubiegłym roku zobowiązanie.

Tekst: E.Gargula

Zdjęcia: uczestnicy rajdu