Policjanci odpowiedzieli na prośbę dyrektora jednej z łódzkich szkół podstawowych

84

6 maja 2022 roku łódzcy policjanci odwiedzili wyjątkową szkołę. To SP26 w Łodzi, gdzie uczy się całkiem spora grupa dzieci która uciekła ze swoimi opiekunami z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragnąc, by nowi uczniowie czuli się jak najlepiej w polskiej placówce dyrektor Pan Michał Różański zwrócił się za pośrednictwem mediów o pomoc w skompletowaniu biblioteki książek po ukraińsku. Prośbę tą dostrzegli łódzcy policjanci.

Tak się złożyło, że niecały miesiąc wcześniej delegacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pojechała do Chełma gdzie przekazali zebrane dla policjantów z Ukrainy dary. Wiedząc, iż wiele dzieci zza wschodniej granicy przebywa teraz w Polsce poprosili ich przy tej okazji o książeczki dla maluchów. Te w ich języku są na terenie naszego kraju dość trudno dostępne, a uciekając przed wojną uchodźcy zabierali ze sobą tylko niewielkie bagaże z najpotrzebniejszymi rzeczami i raczej nie znajdywali miejsca, na ciężkie i nieporęczne książki. IPA Ukraina zorganizowała więc zbiórkę książeczek, które przekazali łódzkim policjantom. Za ich pośrednictwem miały one trafić do ukraińskich dzieci.

Widząc prośbę Pana Dyrektora Różańskiego funkcjonariusze wiedzieli, że to jest miejsce gdzie są one bardzo potrzebne. 6 maja 2022 roku pojechali wraz ze swoją maskotką – Komisarz Błysk do Szkoły Podstawowej Nr 26 w Łodzi. Spotkali się z ukraińskimi uczniami i podarowali im przekazane przez ukraińskich funkcjonariuszy książeczki. Niewątpliwie wizyta i prezenty wywołały dużo uśmiechu na buziach najmłodszych, które mamy nadzieję – tak jak książki – zostaną z uczniami na dłużej.