POLICJANCI Z GORLIC KRĘCĄ DLA ZOSI

80

Trzech policjantów z KPP Gorlice: mł. asp. Dawid Roman, mł. asp. Dawid Boczoń, sierż. szt. Tomasz Gorzkowicz (jednocześnie członkowie Regionu IPA Gorlice) oraz emerytowany funkcjonariusz Marek Opiekun, chcą na rowerach pokonać ponad 1000 km, a ich celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie chorej córki koleżanki – funkcjonariuszki KPP Gorlice.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, w ramach swojego urlopu, chcą na rowerach pokonać trasę Wołosate – Świnoujście. Start planowany jest w Wołosatem w województwie podkarpackim w dniu 9 maja 2023 roku, a zakończenie 16 maja 2023 roku w Świnoujściu w województwie zachodniopomorskim. W trakcie tych 8 dni mają do pokonania dystans 1000 kilometrów, przejeżdżając przez 36 powiatów w 7 województwach. Ta rowerowa przygoda ma jednoczenie posłużyć czemuś dobremu. W jej trakcie policjanci planują zebrać pieniądze na leczenie, rehabilitację, sprzęt medyczny oraz lekarstwa dla  Zosi, córeczki koleżanki – także policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region IPA Gorlice.

Zosia Ciślak urodziła się w 2018 roku w Zakopanem. W drugim miesiącu życia zdiagnozowano u niej padaczkę, wzmożone napięcie mięśniowe, a w toku dalszych badań ujawniono nieprawidłowości w ciele modzelowatym, opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka od 3 miesiąca życia jest pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów, przeszła liczne badania, jednakże do dnia dzisiejszego nie postawiono ostatecznej diagnozy. Od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana dzięki czemu małymi kroczkami zdobywa kolejne sprawności. Obecnie Zosia ma 4,5 roku porusza się na wózku inwalidzkim, porozumiewa się dzięki gestom Makaton i poprzez elektroniczny syntezator mowy. Wymaga całodobowej opieki oraz wsparcia.

W dniu 8 maja br., w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się spotkanie biorących udział w akcji policjantów z Zosią i jej mamą, w czasie którego Zosia otrzymała na pamiątkę policyjną maskotę inspektora Wawelka oraz została przeprowadzona zbiórka wśród gorlickich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Zachęcamy wszystkich Policjantów i pracowników Policji z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego przez które przebiega trasa rajdu o wsparcie tej akcji. Zosia znajduje się obecnie pod opieką: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przez cały rok można przekazywać darowizny na jej rzecz wykorzystując do tego poniższy rachunek bankowy: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 35796 Ciślak Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Tekst i foto: Gustaw Janas