Policjanci z Włoch we Wrocławiu

65

Początkiem sierpnia, przez dwa tygodnie, gościliśmy we Wrocławiu dwoje policjantów z Włoch: Marzenę Michalską – Polkę pracującą w mieście Biella na północy Włoch oraz Domenico Perciante, który pełni służbę w mieście Potenza na południu. Inicjatywa polsko-włoskich wymian stanowi kontynuację dwustronnej współpracy realizowanej przez Biuro Prewencji KGP z włoskimi

partnerami. Policjanci z Włoch mieli okazję poznać pracę różnych wydziałów Policji podczas wizyt w KWP we Wrocławiu, OPP we Wrocławiu oraz Komisariacie Wodnym. Goście mieli także okazję poznać specyfikę służby patrolowej na wrocławskim rynku, której blaski i cienie przedstawiali policjanci KMP we Wrocławiu – koleżanka Anna Janczur wspólnie z kolegą Łukaszem Ignerem.

Delegacja z Włoch miała też okazję skorzystać z uroków turystycznych naszego województwa. Policjanci z Włoch zwiedzili Podziemne Miasto Osówka w Górach Sowich i poznali mroczną i pełną tajemnic historię kryjącą się pod kryptonimem „RIESE”.

Goście z Włoch uczestniczyli także w spotkaniu ekipą WroMigrant i WCRS Wrocław, podczas

którego mogli dowiedzieć się o działaniach prowadzonych przez oba podmioty na rzecz migrantów i społeczeństwa obywatelskiego, jak również o współpracy z KWP we Wrocławiu i KMP we Wrocławiu. Po spotkaniu włoscy policjanci zwiedzili wrocławski Ogród Zoologiczny.

Autor tekstu : Michał Sługocki

Autor zdjęć: Bartłomiej Majchrzak/Zespół KWP we Wrocławiu