Półrocze bogate w wydarzenia

124

Ten rok 2023 chociaż jeszcze trwa /bo właśnie mamy wakacje letnie/ w naszym IPA Region Gniezno był bogaty w różnego rodzaju wydarzenia, które długo będziemy pamiętali i  wspominali. Przede wszystkim to ta straszna wojna u naszych ukraińskich sąsiadów spowodowała, że ze zdwojoną siłą i zaangażowaniem wspieramy pomocą humanitarną potrzebujących policjantów i ich rodzin z Regionu Czerkaskiego. Nie zapominamy o sierotach z domu dziecka w Winnicy, które straciły w tej okrutnej wojnie obojga rodziców. To dzięki Fundacji, członkom naszego stowarzyszenia, ludziom dobrej woli ta pomoc jest systematyczna i niekończąca się. Pragnę jedynie wspomnieć, że IPA Region Gniezno już w roku 2014 wysłał pierwszą pomoc humanitarną do Ukrainy. Otrzymujemy na ręce Krzysztofa Hernackiego Przewodniczącego IPA Region Gniezno dowody uznania od różnych osób, instytucji na Ukrainie.

Wspieramy również nasze lokalne instytucje : min. do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie w ramach „Dary Serca” przekazaliśmy różnego rodzaju artykuły medyczne. Natomiast sprzęt rehabilitacyjny, ortezy, wózki inwalidzkie, materace i poduszki przeciwodleżynowe trafiły do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Gnieźnie. Z pomocą dotarliśmy do Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Łopiennie, gdzie na ręce Siostry Weroniki przekazaliśmy poduszki i materace przeciwodleżynowe oraz bandaże elastyczne. Nasze zaangażowanie i wielkie serca ludzi dobrej woli, spowodowały, że przekazaliśmy dość znaczną ilość wózków inwalidzkich, ortez, materacy i poduszek przeciwodleżynowych do Szpitala Pomnika Chrztu Polski i Szpitala Wojewódzkiego Dziekanka w Gnieźnie. O naszej działalności piszą również lokalne media miedzy innymi tygodnik Przemiany Na Szlaku Piastowskim, który pojawia się w Gnieźnie, Żninie, Środzie Wielkopolskiej i Wągrowcu. W tymże tygodniku zamieszczono obszerny wywiad z naszym Przewodniczącym.

W naszej organizacji wiele się wydarzyło. W marcu powołaliśmy Komitet Fundacyjny Sztandaru dla naszego IPA Region Gniezno i rozpoczęliśmy prace nad ufundowaniem sztandaru dla naszego Regionu oraz zorganizowaniem uroczystości związanych z tym wydarzeniem.

Nasi członkowie brali udział w wielu imprezach sportowych, między innymi w „XX Biegu Europejskim” oraz w „Szybkiej piątce” w Gnieźnie. Nasz kolega asp.szt.Adam Rakowski jako najstarszy Policjant Ruchu Drogowego został wyróżniony upominkiem „Złote Gody z Ruchem Drogowym” podczas finału wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023” w Wolsztynie.

Zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną na zakup wózka inwalidzkiego tzw. schodołazu gąsienicowego dla naszego kolegi, członka IPA Region Gniezno Marka Jarzębickego.

W czerwcu nasi członkowie bawili się podczas pikniku integracyjnego w przepięknej scenerii Nadleśnictwa Gniezno. Uroczystość naszą zaszczycił Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, który przyjął również obowiązki Ojca Chrzestnego przy boku Matki Chrzestnej Renaty Głowackiej.

Była to świetna okazja by oficjalnie przyjąć nowych członków IPA Region Gniezno i podziękować wszystkim tym Członkom IPA Region Gniezno, którzy bezwarunkowo wspomagają nasze działania.

Jesteśmy na facebook: https://www.facebook.com/groups/333109190420195/

W pełni wypełniamy nasze motto SERVO PER AMIKECO.

Opracował: Zdzisław Spychalski