Polski Klub Kolekcjonerów Policyjnych pod patronatem IPA Polska

301

Czy wiecie, że pod patronatem Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA funkcjonuje Polski Klub Kolekcjonerów Policyjnych.

Zrzesza on osoby zbierające wszystko co dotyczy IPA i Policji. Może tez macie swoje kolekcje, a może chcecie się czymś wymienić?

W 2004 roku Komenda Główna Policji zorganizowała Sympozjum Historyczne, na które zaproszono funkcjonariuszy kolekcjonujących akcesoria policyjne i badających historię organów porządku publicznego w Polsce. Spotkanie to zapoczątkowało współpracę pomiędzy policjantami i historykami zajmującymi się historią Policji. Już w 2005 roku, na kolejnym sympozjum zorganizowanym przez IPA Polska zawiązano Klub Kolekcjonerów Policyjnych skupiający obecnie 127 członków z Polski, Anglii i Kanady – pracowników służb mundurowych zbierających akcesoria policyjne, odtwarzających historię Policji oraz rekonstruktorów wydarzeń historycznych z udziałem Policji. Celem Klubu było propagowanie kolekcjonerstwa w szeregach policjantów i wśród ogółu społeczeństwa, a także zrzeszenie osób zainteresowanych zbieraniem pamiątek związanych z formacjami policyjnymi.

Jesli jesteście zainteresowani ich działalnością lub wymianą gadżetów zachęcamy Was do odwiedzenia ich strony: http://www.collectorsclub.pl/