Pomagamy, biegamy, gramy, zbieramy…. dla Igi

158

Nasza podopieczna – Iga Majewska urodziła się 4. grudnia 2013 r. z brakiem dłoni i przedramienia prawej rączki, z krótszymi podudziami, brakiem kości strzałkowych oraz szczątkowymi stopami w ustawieniu końsko-szpotawym – rodzina przeżyła szok. Iga jest córeczką naszego kolegi Tomka – członka Regionu IPA w Stargardzie, funkcjonariusza Policji w Komendzie Powiatowej.

Dziewczynka rok po urodzeniu przeszła bardzo skomplikowaną operację w USA dzięki której już chodzi i biega na „własnych” nóżkach. Aktualnie rodzice walczą o środki finansowe na zakup za kwotę 85 tysięcy złotych – protezy mioelektrycznej z funkcyjną dłonią i łokciem, aby usprawnić prawą rączkę Igi.

Członkowie IPA ze Stargardu oraz z całego województwa zachodniopomorskiego podjęli trud pomocy w zebraniu potrzebnej kwoty na protezę. Na początku lipca br. Region IPA – Gryfino organizuje turniej golfa IPA na Polu Golfowym w Binowie podczas którego wśród uczestników będą zbierane dobrowolne datki. Ponadto koledzy z Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Rzeszowie organizują na przełomie czerwca i lipca br. bieg na trasie od Świnoujścia do Dubiecka (przez Dębno, Żary, Wałbrzych, Wadowice, Krosno), który wynosi łącznie 1111 km. Podczas tej sportowej imprezy będą też zbierane fundusze dla naszej Igi. Mamy nadzieję, że ciężki czas COVID-19 minął już bezpowrotnie i zrealizujemy kolejne nasze działania wspomagające rehabilitację dziewczynki. Servo Per Amikeco !!! kol. Mariola Świątczak Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard. Autor zdjęć: kol. Tomasz Majewski – IPA w Stargardzie