Pomoc dla Ukrainy od Regionów IPA z Lubelszczyzny

130

Od pierwszego dnia wojny trwa pomoc humanitarna dla Ukrainy. Ogromne zaangażowanie w tą pomoc wykazują Regiony IPA z Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. Przewodniczący Regionów IPA Biała Podlaska, Chełm i Lublin, bezpośrednio na przejściach granicznych w Dorohusku, Zosinie i Dołhobyczowie przekazują zebrane dary osobom uciekającym z terenu Ukrainy.

W zbiórkę darów włączył się również Region IPA Włodawa, Zamość i Opole Lubelskie oraz przyjaciele IPA, zasłużeni, policjanci z innych garnizonów pełniący służbę na granicy, pracownicy cywilni służb mundurowych oraz członkowie naszych rodzin. Każdego dnia, samochody pełne towarów zebranych jako pomóc uchodźcom z Ukrainy oraz tym, którzy tam pozostali, by walczyć o wolność – wyjeżdżają w kierunku granicy z Ukrainą. Zbiórka potrzebnych rzeczy trwa – można je przynosić do przedstawicieli Regionów. Zbieramy produkty pierwszej potrzeby, artykuły żywnościowe, higieniczne, opatrunkowe, leki, odzież, karimaty, latarki, baterie itp.

Pomoc naszych Regionów IPA z Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej nie ogranicza się tylko do zbiórki i rozdysponowywania darów. Odbieramy uchodźców z granicy i przewozimy ich w głąb Polski, pomagamy strukturom IPA z terenu kraju i z Europy w odpowiednim ukierunkowaniu pomocy humanitarnej, pomagamy w znalezieniu noclegu osobom przemieszczającym po naszym województwie, zajmującym się pomocą potrzebującym obywatelom Ukrainy. Wszyscy, którzy zwracają się do nas o logistyczna pomoc, taka pomoc otrzymują. Szczególne podziękowania należą się kol. Grzegorzowi Worlickiemu, Tomaszowi Strukowi oraz Waldemarowi Dziedzicowi, którzy każdą wolną chwilę poświęcają na pomoc tym, którzy takiej pomocy potrzebują.

Możemy zapewnić, że wszystkie zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym osobom, a pomoc dla Ukrainy będzie trwała jak długo będzie ona potrzebna!

Cześć i chwała bohaterom walczącym o wolność!

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Regiony IPA LGW