Pomoc Sekcji Polskiej IPA dla Chorwackiej Sekcji IPA

154

W lutym br., na adres mailowy Prezydenta SP IPA wpłynął list z sekretariatu IEB, skierowany do wszystkich Sekcji Narodowych IPA. W liście tym, bardzo szczegółowo przedstawiono sytuację związana z trzęsieniem ziemi, które w grudniu 2020 roku nawiedziło Chorwację. W związku z wieloma poszkodowanymi w tym katakliźmie członkami IPA, Sekcja IPA Chorwacja poprosiła o wsparcie finansowe, z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych ipowców i ich rodzin.

Szanowny Panie Prezydencie, Sekretarzu Generalnym, drodzy przyjaciele,
Fundusze, które wpłaciliście na pomoc rodzinom członków Sekcji IPA Chorwacja, a także policjantom, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi w mieście Zagrzeb, powiat Sisak- Moslavina, zostaną im w całości przekazane ze wskazaniem sekcji IPA, która przekazała darowiznę i pomogła poprawić dobrobyt ich rodzin, a także zniszczony majątek, ale niestety straty osób, które zginęły w katastrofie nic nie jest w stanie zrekompensować.
To wspaniałe uczucie, gdy przychodzą przyjaciele z całego świata i pomagają w kłopotach, dlatego IPA jest niezastąpiona.
Drodzy przyjaciele, wyrażam serdeczną wdzięczność za pomoc i wsparcie w imieniu poszkodowanych, w imieniu wszystkich członków Chorwackiej Sekcji IPA oraz w moim własnym imieniu.
Servo per amikeco
Miljenko Vidak – Prezydent Chorwackiej Sekcji IPA

Widząc potrzebę udzielenia pomocy naszym koleżankom i kolegom z Chorwacji, Prezydium SP IPA zwróciło się do Krajowego Zarządu SP IPA z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego Sekcji IPA Chorwacja. Krajowy Zarząd na marcowym posiedzeniu (zdalnym) przychylił się do tego wniosku i zatwierdził udzielenie takiej pomocy w wysokości 1000 euro. Pieniądze zostały przelane na konto bankowe Chorwackiej Sekcji IPA.

W kwietniu spotkała nas miła niespodzianka, gdyż na ręce Prezydenta Sekcji Polskiej IPA wpłynęło podziękowanie od Prezydenta Sekcji Chorwackiej IPA za tą naszą pomoc. Mamy nadzieję, że pieniądze przekazane przyjaciołom z Chorwacji przyczynią się do pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi zgodnie z dewizą naszego Stowarzyszenia „Servo per amikeco”.

Tekst: Piotr Wójcik