Ponowna wizyta IPA na Sycylii

146

Pod koniec lipca 2022 r. przedstawiciele Zachodniopomorskiej Grupy IPA ponownie odwiedzili na Sycylii naszego kolegę Francesca Carbone. Mariusz wspólnie z rodziną podczas urlopu na włoskiej wyspie, złożył też wizytę w IPA – Agrigento. W ipowskim domu zrobiono mnóstwo pamiątkowych zdjęć, wymieniono się też licznymi prezentami i gadżetami IPA. Francesco chciał ugościć swoich polskich znajomych dłużej lecz do zwiedzania czekała jeszcze Marsala, Trapani, Salemi itd.

Pogoda sprzyjała wędrówkom po małych uroczych wioskach np. Erice i przytulnych miasteczkach w których spotkano się z lokalnymi władzami i funkcjonariuszami włoskiej Policji. Niezliczone ilości maleńkich kafejek i kawiarenek tworzyły wyjątkowy sycylijski klimat. Wszędzie naszych ipowców przyjmowano z serdecznością i uśmiechem, a wspólne uczty przy stole nie pozwoliły zrealizować dalszych turystycznych planów po wyspie. Piękne krajobrazy z licznymi zabytkowymi kościołami, muzea i stara architektura mieszkalna, na zawsze pozostaną w pamięci. Niestety zabrakło już czasu na Etnę i Corleone.

Odpoczynek na plaży w Lupa Bar w blasku wrześniowego słońca, pozwolił na naładowanie akumulatorów i oswojenie się z myślą, że czas wracać do domu po miesięcznym pobycie na Sycylii. Mariusz chciałby serdecznie podziękować za wspaniałe przyjęcie kol. Francesco Carbone, Angelo Biundo i Marii Tallarita. Servo Per Amikeco !!! Tekst : kol. M. Berezowski, M. Świątczak, zdjęcia – kol. Mariusz z IPA-Szczecin.