7.6 C
Polska
środa, 11-03-2026.
IPA POLSKA
Strona główna Aktualności Puchary Prezesa WGW IPA dla zwycięzców turnieju Kopa Sportowego.

Puchary Prezesa WGW IPA dla zwycięzców turnieju Kopa Sportowego.

19


Dnia 28 lutego 2026 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Gostyń zorganizowało Turniej Kopa Sportowego o Puchar Prezesa Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Poznaniu Witolda Drzażdżyńskiego. Turniej został rozegrany na Strzelnicy Sportowej w Borku Wlkp. Zgromadził 92 zawodników z terenu Wielkopolski, którzy przez blisko trzy godziny rywalizowali w sportowej, pełnej emocji atmosferze. Po zaciętych zmaganiach wyłoniono zwycięzców turnieju, którzy wykazali się najwyższym poziomem umiejętności i sportowej determinacji, a i szczęście tego dnia, było ich sprzymierzeńcem. Zwycięzcami zostali: Grzegorz Michalski 17/76 punktów, Wiesław Lisiak 17/60 punktów i Michał Dopierała 17/58 punktów. Najlepszą z Kobiet okazała się Małgorzata Staśkiewicz, która zajęła w ogólnej klasyfikacji 21 miejsce.

Najlepszy z zawodników IPA zajął 34 miejsce. Uroczystego wręczenia upominków dla 50 najwyżej sklasyfikowanych zawodników oraz pucharów trzem najskuteczniejszym zawodnikom w imieniu Prezesa WGW IPA Poznań dokonał Jakub Woźny Sekretarz Regionu IPA Gostyń. Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju ze strony IPA odpowiedzialni byli Jakub Woźny oraz Hieronim Tacka, będący Prezesem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów. W przerwach pomiędzy poszczególnymi rundami rozgrywek można było skosztować kanapek i innych specjałów Kuchni Wielkopolskiej oraz dwóch rodzajów ciast drożdżowych z Piekarni – Cukierni „Marcysia” w Krobi. Wyrazy wdzięczności kierujemy dla wszystkich, którzy przyczynili się po raz kolejny do tego, że piaty już turniej KOPA SPORTOWEGO pod egidą Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji w Gostyniu przeszedł do historii. Szczególne podziękowania kierujemy do Dariusza Wilka, Marka Banaszaka – Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Stefana Stachowiaka – Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Stanisława Markowskiego – Firma Markowski, Marcjanny Małeckiej-Sowińskiej, Michała Hądzlika, Romana Lipowczyka, Jacka Twardowskiego, Małgorzaty i Zbigniewa Mogilnickich, Tomasza Gliszczyńskiego, Marka Komorowskiego, Łukasza Augustyniaka, Genowefy Tacki, Krzysztofa Bogusza, Norberta Pazoły i Jakuba Woźnego – Detaling Studio Woźny.

Turniej był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji środowiska IPA ze społecznością lokalna oraz budowania koleżeńskich relacji między uczestnikami wydarzenia, a wszystko to w duchu motta stowarzyszenia

– „Servo per Amikeco”