Region IPA Biała Podlaska na turnieju piłkarskim w Holandii

83

W dniach 7 – 11.10.2019 r., w Holandii, po raz kolejny, odbył się „Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych”.

W turnieju udział wzięło prawie 150 drużyn piłkarskich z ponad 30 państw świata. Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: open, powyżej 35 lat i powyżej 45 lat (mężczyźni) oraz w kategorii open (kobiety).

W tym roku, po raz pierwszy, w turnieju uczestniczyli policjanci z Region IPA Biała Podlaska Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, wspólnie z kolegami ze Straży Granicznej z Białej Podlaskiej.

 Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się na hali sportowej w miejscowości Eibergen, gdzie wszystkie drużyny, a właściwie państwa prezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością. Bialscy policjanci również „połączyli siły” z funkcjonariuszami innych jednostek reprezentujących nasz kraj na turnieju.

Rozgrywki odbywały się w halach sportowych w Eibergen i Groenlo. Drużyna Regionu IPA Biała Podlaska, rozegrała swoje mecze z drużynami z: Holandii, Mołdawii, Francji, Rosji, Rumunii i Słowenii.  Pomimo ogromnego zaangażowania w rozgrywanych meczach, drużynie z Białej Podlaskiej nie udało się stanąć na podium, ale puchar za udział w turnieju przyjechał do Polski, a funkcjonariusze dzielnie reprezentowali nasz kraj oraz województwo.

Wykorzystując czas wolny w rozgrywkach, odwiedziliśmy cmentarz wojenny   w Arnhem, gdzie zapaliliśmy świeczki na grobach polskich żołnierzy poległych w 1944 roku w walkach o to miasto. Po tak fascynującym wyjeździe, drużyna z Regionu IPA Biała Podlaska już zapowiada udział w kolejnych turniejach sportowych.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Struk