Region IPA Lublin na turnieju piłkarskim w Sławatyczach

53

W dniu 18 lutego 2022 roku, drużyna Regionu IPA Lublin wzięła udział w jubileuszowym „XX Walentynkowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej” organizowanymi przez NSZZF SG oraz Region IPA Biała Podlaska. Do udziału w turnieju zgłosiło się 11 drużyn reprezentujących Straż Graniczną, Policję, Wojsko Polskie i Straż Pożarną.

Nasza drużyna z powodu różnych zdarzeń losowych została silnie przetrzebiona i zmuszona była w trybie awaryjnym sięgnąć po posiłki. Serdeczne podziękowania należą się kolegom, którzy w ostatniej chwili zgodzili się nas wesprzeć, często odwołując swoje wcześniejsze plany, dzięki czemu wyjazd drużyny mógł dojść do skutku. Zebrana „ad hoc” ekipa, nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z grupowymi rywalami i pomimo podjęcia ambitnej walki i ogromnego zaangażowania, doznała kolejno porażek z drużynami Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, Placówki Straży Granicznej w Horodle i Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, z którymi przyszło nam się zmierzyć w meczach grupowych rozgrywanych w hali sportowej w Tucznej. Pomimo braku awansu do dalszej fazy turnieju, sportowa postawa naszej drużyny została doceniona przez organizatorów i uczestników turnieju w postaci przyznania jej tytułu drużyny „FAIR PLAY” i okazałego pucharu.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po wygranej w finale z drużyną Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna KMP w Lublinie po wygranej z KPP Garwolin.   

Pomimo braku sukcesu sportowego, udział naszej drużyny można uznać za swego rodzaju sukces polegający na utrzymywaniu więzi emerytów środowiska mundurowego z młodszymi kolegami pozostającymi w służbie, co spotkało się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony uczestników turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki których pomocy wyjazd naszej drużyny doszedł do skutku. W tym miejscu chcemy też wyrazić wyrazy uznania dla kol. Sławka Jarockiego, pomysłodawcy i głównego organizatora turnieju, który po raz dwudziesty potrafił stworzyć niezapomnianą atmosferę i oprawę turnieju.

Do zobaczenia za rok!!!

Tekst i zdjęcia : Piotr Stachura