Region IPA Lublin wspiera zakup respiratora

59

Przez ostatnie trzy miesiące wszystkie służby ratownicze (w tym i Policja) w Polsce i na świecie walczą z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W szpitalach brakuje sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i środków higieniczno – sanitarnych. W tej trudnej sytuacji wiele, stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji pozarządowych stara się w miarę swoich możliwości wesprzeć ich działania.

Region IPA Lublin od wielu lat współpracuje z różnymi organizacjami charytatywni z terenu Lublina. W ostatnim czasie z pozytywną inicjatywą wystąpił Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w której zachęcał do włączenia się w zbiórkę środków pieniężnych na doposażenie polskich szpitali w dodatkowe respiratory, w tym dla nowopowstającego Oddziału Zakaźnego w Szpitala Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego przy ul. Abramowickiej w Lublinie. Koszt jednego respiratora to około 100 tysięcy złotych. W dobie walki z koronawirusem taki sprzęt jest niezbędny, aby ratować ludzkie życie, zwłaszcza na nowopowstającym oddziale zakaźnym.  

Przewodniczący Regionu IPA Lublin – kol. Waldemar Dziedzic postanowił włączył się w tą zbiórkę. Dzięki Jego zaangażowaniu, przekazano środki finansowe z przeznaczeniem na zakup respiratora dla tego Szpitala. 

Mamy nadzieję, że zakup respiratora pozwoli lekarzom z tego szpitala na uratowanie niejednego ludzkiego życia, a już niedługo zwalczymy podstępnego wirusa i wrócimy do „normalności”.