Region IPA Right Riders podsumował rok

463

Region IPA Right Riders Warszawa zakończył 2022 rok z przytupem. Kilkanaście imprez, w którym uczestniczyli jego członkowie, jak też organizacja VII Zlotu Klubów Federacyjnych Right Riders przeszły już do historii, ale zimowy czas pozwala na podsumowanie roku po pandemicznych zawirowaniach, gdzie ograniczaliśmy swoją działalność.

Najważniejszym przedsięwzięciem roku była organizacja VII Zlotu Klubów Federacyjnych Right Riders. Wzięło w nim udział ponad 70 osób – członkowie IPA z Czech, Niemiec i Polski. Doroczny zlot miłośników jednośladów zrzeszonych pod egidą IPA odbył się w czerwcu w Krasnobrodzie na Roztoczu. Region IPA Right Riders zaplanował napięty program pełen atrakcji dla uczestników zlotu. Był spływ kajakowy, zwiedzanie Roztocza i oczywiście gry i zabawy na powietrzu. Pogoda nam dopisała i mogliśmy w pełni zrealizować nasz plan. Rywalizacja na placu zabaw była bardzo zacięta, ale przede wszystkim chodziło o świetną zabawę i tak też było. W naszym zlocie uczestniczył prezydent SP IPA Piotr Wójcik wraz z małżonką.

Jako Region i Klub Motocyklowy uczestniczyliśmy w tym roku w kilku zlotach organizowanych przez Regiony IPA. I tak: w maju uczestniczyliśmy w I zlocie Riders of IPA ziemi opolskiej, zawitaliśmy do Serpelic na 8. Biesiadę Nadbużańską organizowaną przez Riders of IPA Włodawa. Z tygodnia na tydzień rozkręcaliśmy się coraz bardziej. Zaliczyliśmy Sherwood Party w Jedliczach, Krajoznawcy Rajd Motocyklowy w Bukowinie Tatrzańskiej i 25-lecie Blue Knights w Bęsi. Na tym jednak nie koniec mimo, że oficjalne zakończenie sezonu motocyklowego w Agroturystyce u Bananów miało miejsce w październiku. Wtedy zwiedziliśmy Miejsce Pamięci Nazistowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze i Podziemia Kredowe w Chełmie. W drugi weekend grudnia wybraliśmy się do Lęborka, gdzie nasi zaprzyjaźnieni koledzy obchodzi 10-lecie Klubu Motocyklowego Right Riders.

Tekst: Agnieszka Banaszkiewicz – Przewodnicząca Regionu IPA Right Riders