Region IPA w Stargardzie pomaga najmłodszym

56

Przez okres ostatnich trzech miesięcy, członkowie Regionu IPA w Stargardzie przeprowadzili skuteczną akcję pozyskiwania środków finansowych na rehabilitację 3-letniego Nikodema.

Dziecko urodziło się ze stopami końsko – szpotawymi co uniemożliwiało mu prawidłowe poruszanie się. Ciągłe pobyty w różnych szpitalach, liczne operacje oraz obciążające organizm terapie, spowodowały izolację chłopca od rówieśników, swobodnego chodzenia i brak radości z okresu wczesnego dzieciństwa. Nikodem dopiero niedawno po kolejnych operacjach stóp w Szczecinie, rozpoczął intensywną rehabilitację i naukę chodzenia. Dzięki wsparciu rodziny dziecko powoli odzyskiwało uśmiech na twarzy.

Chłopiec aktualnie nosi specjalistyczne obuwie – odlewy w których ćwiczy codziennie przez kilka godzin. Zebrane pieniądze przez członków IPA w Stargardzie oraz od naszych Zasłużonych dla IPA SP  pozwoliły na opłatę dodatkowych badań, rehabilitację i transport do lekarzy na liczne wizyty (dziecko mieszka z ojcem i babcią w małej wiosce pod Stargardem).

W imieniu naszego Kolegi – policjanta, członka IPA – Stargard, serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a za dzielnego Nikodema trzymamy kciuki. Powodzenia !!! Servo Per Amikeco !!! kol. Mariola Świątczak Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard. Autor zdjęć : kol. Kacper – ojciec Nikodema