Region IPA Włodawa pomaga w rowerowej wyprawie dokoła Polski

93

Od piątku – 5 lutego – Region IPA Włodawa Lubelskiej GW IPA, gościł u siebie kol. Pawła Małaszko z rowerowej wyprawy wokół Polski. Paweł w dniu 1 stycznia 2021 r., w Niechorzu, w gm. Rewal wyruszył w podróż rowerową, żeby okrążyć Polskę jadąc wzdłuż jej granic. Zanim dojechał do Włodawy przejechał ponad 2 tys. km, a zgodnie z planem zamierza przemierzyć ponad 3500 km.

W czasie wyprawy Paweł postanowił również pomagać i jako wolontariusz WOŚP kwestuje na rzecz Orkiestry. Kto jeszcze chce może wesprzeć tą zbiórkę :

https://www.facebook.com/donate/406412387329801/406412393996467/

Po drodze do Włodawy Paweł spotkał się w Sobiborze z członkami Regionu IPA Włodawa, gdzie dowiedział się o historii tego miejsca. Później spotkał się także ze Starostą Powiatu Włodawskiego Panem Andrzejem Romańczukiem oraz zwiedził naszą piękną Włodawę. Podczas tej wizyty odwiedził m.in. Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, Kościół pw. św. Ludwika, Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny, wodowskaźnik na Bugu we Włodawie i ruszył dalej. Kolejny etap to Janów Podlaski.

Dziękujemy Gosi i Ryśkowi za przyjęcie tego wyjątkowego gościa i wszystkim, którzy pomogli uatrakcyjnić tą krótką ale wyjątkową wizytę.

Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy! I zapraszamy ponownie.

Tekst: Bożena Szymańska

Zdjęcia : Gosia