Relacja z akcji zorganizowanej przez kolegów z Regionu IPA Gorlice

15

W czwartek 16 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej, której inicjatorami byli członkowie Regionu IPA Gorlice: Dawid Boczoń i Tomasz Gorzkowicz oraz emerytowany policjant Marek Opiekun. Była to druga akcja charytatywna zorganizowana przez wymienionych przy honorowym wsparciu Prezydium Regionu IPA Gorlice. Podczas ubiegłorocznej udało się zgromadzić kwotę niespełna 20 tyś złotych. W zakończeniu tegorocznej akcji brał udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp. Mirosław Mazura, Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Aleksander Szymański, Wicestarosta Gorlicki Marcin Krzemiński, Sekretarz Miasta Gorlice Daniel Janeczek oraz oczywiście Kubuś i jego rodzice.

W bieżącym roku policjanci wystartowali 4 maja z Zakopanego i po przejechaniu ponad 800 km 9 maja dotarli na Hel.

Celem rowerowej podróży było zebranie funduszy na przeszczep komórek macierzystych dla 4-letniego Kubusia Chochołka, który zmaga się z rzadką mutacją genetyczną. Chłopiec cierpi na ciężką hipotonie mięśniową, globalne opóźnienie rozwoju, niepełnosprawność intelektualną i inne poważne problemy zdrowotne. Jego rodzice szukają wszelkich możliwości leczenia, a przeszczep komórek macierzystych jest dla niego wielką szansą na poprawę stanu zdrowia. Wykonanie tego zabiegu składa się z czterech serii, a ich całkowity koszt to ponad 15 tys. euro.

Pomimo tego, iż trasa tegorocznego rajdu była krótsza od ubiegłorocznego o prawie 200 km to jednak warunki pogodowe (silny północno-wschodni wiatr) dały popalić uczestnikom i niejednokrotnie musieli z tego powodu modyfikować swoją trasę. Udało się jednak pokonać zamierzony dystans bez kontuzji oraz awarii rowerów. W związku z akcją przeprowadzona została dobrowolna zbiórka pieniędzy wśród policjantów KPP Gorlice i jednostek podległych, odbywała się także zbiórka internetowa oraz różnego rodzaju aukcje internetowe na ten cel. Dzięki akcji udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych, które bardzo pomogą Kubie w walce z chorobą.

Zachęcamy w dalszym ciągu o wsparcie tej akcji.

Kuba znajduje się obecnie pod opieką: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Przez cały rok, można przekazywać darowizny na jej rzecz, wykorzystując do tego poniższy rachunek bankowy:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 38916 Chochołek Jakub – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Tekst i zdjęcia: Dawid Boczoń