Relacja z wycieczki krajoznawczej w Bieszczady w dniu 18 sierpnia 2021 roku organizowanej przez Region IPA Gorlice

172

Relacja z wycieczki krajoznawczej w Bieszczady w dniu 18 sierpnia 2021 roku organizowanej przez Region IPA Gorlice wspólnie z Zarządem Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gorlicach.

W dniu 18 sierpnia 2021 roku po ponad półtorarocznej przerwie „pandemicznej” Region IPA Gorlice wspólnie z Zarządem Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gorlicach zorganizował wycieczkę w Bieszczady do Polańczyka, Soliny i Myczkowiec.

W trakcie wycieczki uczestnicy odbyli godzinny rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, spacerowali po zaporze wodnej w Solinie. W Myczkowcach zwiedzili Park Miniatur w Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II, gdzie na około hektarowej powierzchni znajduje się 140 makiet obiektów sakralnych drewnianych wykonanych w skali 1:25 tj. kościołów, cerkwi prawosławnych i greckokatolickich z południowo-wschodniej Polski oraz Słowacji i Ukrainy. Wśród makiet są również obiekty z okolic Gorlic. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także „Mini Zoo”, w którym są różne zwierzęta: lamy, kozy, kucyki, jelenie, daniele i drób przydomowy ozdobny oraz ptaki.

Tekst: Aleksander Szymański

Foto: Mirosław Janik