Relacja z zawodów strzeleckich 2021 zorganizowanych przez Regionu IPA Gorlice.

142

W dniu 4 września 2021 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1 w Gorlicach, Region IPA Gorlice wraz z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach zorganizował coroczne zawody strzeleckie. W rozpoczęciu zawodów wziął udział Rafał Kukla Burmistrz Miasta Gorlice oraz Łukasz Bałajewicz Zastępca Burmistrz Miasta Gorlice

Zawody rozpoczęły się krótkim powitaniem uczestników i zaproszonych gości, a dalej przedstawieniem regulaminu zawodów oraz zasad bezpieczeństwa.

W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej

oraz strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej. Zawody odbywały się w kategoriach: drużynowej, najlepszego strzelca w dwuboju strzeleckim, najlepszego strzelca z karabinka, najlepszego strzelca z pistoletu oraz najlepszego strzelca w dwuboju członka IPA.

W zawodach uczestniczyło 14 drużyn cztero- i trzyosobowych oraz zawodnicy indywidualni, łącznie 60 osób. W skład drużyn wchodzili funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Staży Pożarnej z Gorlic, Służby Więziennej z Jasła, Straży Miejskiej z Gorlic oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, LOK-u Gorlice, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Gorlic, członkowie Regionów IPA z: Nowego Sącza, Nowego Targu, Zakopanego, Jasła, Tarnowa i Gorlic oraz sympatycy strzelectwa sportowego.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Regionu IPA Gorlice, drugie miejsce drużyna Regionu IPA Nowy Targ, trzecie miejsce drużyna Zakładu Karnego z Jasła.

W kategorii najlepszego strzelca w dwuboju strzeleckim super puchar zdobył Tomasz Kusz z drużyny Zakładu Karnego z Jasła, następne miejsca zajęli Dariusz Kalata z drużyny Regionu IPA Nowy Targ, Wiesław Ćwiklik z drużyny Regionu IPA Gorlice oraz Piotr Szczerba z drużyny PSP Gorlice.

W kategorii najlepszego strzelca z karabinka zwyciężył Janusz Grabarz z drużyny Regionu IPA Gorlice, a w kategorii najlepszego strzelca z pistoletu Piotr Szczerba z drużyny PSP Gorlice.

Najlepszego strzelcem w dwuboju strzeleckim członkiem IPA w tych zawodach został Dariusz Kalata z drużyny Regionu IPA Nowy Targ..

Impreza miała na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz społeczności lokalnej.

Po emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie przy grillu.

Tekst i foto: Aleksander Szymański