Reprezentacja IPA z Dolnegośląska na Maratonie w Brukseli

73

Co roku policjanci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Dolnegośląska uczestniczą w zagranicznym biegu masowym na maratońskim dystansie.

W 2017 roku zaliczyli najstarszy maraton w Europie w Koszycach (Słowacja). W zeszłym roku zmierzyli się z dystansem 42,195 metrów w stolicy Węgier – Budapeszczie. W 2019 roku wybór padł na Brukselę z uwagi na tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego.

          Dlatego też dolnośląscy ipowcy  przy okazji wyprawy do Brukseli zwiedzili Parlamentatium – Centrum dla Zwiedzający Parlamentu Europejskiego, które mieści się na Esplanadzie Solidarności w samym sercu europejskiej dzielnicy Brukseli w budynku im. Will’ego Brandta. W Parlamentarium policjanci poznali historię integracji eurpopejskiej i sposób pracy Parlamentu Europejskiego. Interaktywne wystawy w Parlamentarium wyjaśniają drogę do współpracy europejskiej i tłumaczą, co robią posłowie, by stawić czoła obecnym wyzwaniom. Wizyta w Brukseli była również okazją do spotkania z policjantami  członkami IPA z Belgii i wymiany spostrzeżeń związanych ze służbą. Sam maraton w Brukseli w dniu 6 października 2019 zaskoczył polskich policjantów profilem swojej trasy z licznymi podbiegami i zbiegami. Najszybciej z grupy dolnośląskich biegaczy na mecie zameldowali się :

1. Krzysztof Zając (03:22:45) Region IPA Wrocław

2. Krystian Biegajło (03:26:10) Region IPA Głogów

3. Paweł Jankowski (03:28:00) Region IPA Wrocław.

Reprezentanci dolnośląskiej IPA podczas biegu wzbudzali duże zainteresowanie wśród kibiców ustawionych wzdłuż malowniczej trasy za sprawą wykonanych specjalnie na tą okazję okolicznościowych koszulek, które  upamiętniają również 100 rocznicę powołania Policji Państwowej.