Reprezentanci IPA Region Olsztyn oraz Sekcji Polskiej IPA na World Police & Fire Games 2022 w Rotterdamie w Holandii.

193

W dniach 22-31 lipca 2022 roku w Holandii na obiektach sportowych Rotterdamu, Hagi i okolicznych miejscowości odbyły się Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej. Dedykowane były one dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, służby celnej i służb porządkowych. Jest to cykliczna impreza odbywająca się co 2 lata w różnych miejscach naszego globu. W 63 dyscyplinach sportowych wzięło udział około 10.000 uczestników ze wszystkich kontynentów. W zawodach tych wzięli udział także członkowie Sekcji Polskiej IPA w tym kilkoro z IPA Region Olsztyn. Nasi reprezentanci z sukcesami rywalizowali z przedstawicielami służb mundurowych z całego świata. Mimo ogromnej konkurencji przywieźli z Holandii worek medali.

O skali trudności w ich zdobywaniu świadczyć może choćby to, iż nasi badmintoniści rywalizowali z pozostałymi aż 102 zawodnikami zgłoszonymi w tej dyscyplinie, w drodze na podium musieli stawić czoło reprezentantom Niderlandów, Kanady, Filipin, Szwajcarii i Hiszpanii. W pozostałych konkurencjach ilość przeciwników była także ogromna a poziom samych zawodów bardzo wysoki. Mimo tego członkowie Sekcji Polskiej IPA mogą się pochwalić następującymi osiągnięciami:

Maciej Wojciechowski z IPA Region Olsztyn:

  • złoty medal indywidualnie i w klasyfikacji drużynowej w biathlonie policyjnym (3 mile biegu i 24 strzały z broni służbowej kal. 9mm)
  • złoty medal indywidualnie i w klasyfikacji drużynowej w cross country na dystansie 10 km

Marek Miałkowski z IPA Region Olsztyn:

  • brązowy medal w badmintonie (debel mężczyzn wspólnie z Piotrem Chrzęszczyk)

Adam Thiel w Pomorskiej GW IPA:

  • złoty medal w klasyfikacji drużynowej w cross country na dystansie 10 km

Tomasz Kubicki z Opolskiej GW IPA:

  • złoty medal indywidualnie i w klasyfikacji drużynowej w cross country na dystansie 10 km

Anna Ficner z Dolnośląskiej GW IPA:

  • złoty medal indywidualnie w cross country na dystansie 5 km
  • złoty medal indywidualnie w biegu po schodach (44 piętra)

Udział członków Sekcji Polskiej IPA w tych zawodach zależał od ich determinacji, własnych zobowiązań, ale także pomocy naszych partnerów i przyjaciół. Za okazane wsparcie finansowe dziękujemy Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego RADAN z Gliwic. Mamy nadzieję na dalszą owocna współpracę.

Tekst. kol Przemysław Smoliński

Foto. kol. Maciej Wojciechowski, Marek Miałkowski