Reprezentanci Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej IPA na 47. Biegu Piastów.

136

W dniach 3-5 marca 2023r. na trasach narciarskich w Jakuszycach odbył się 47. Bieg Piastów z udziałem kilku tysięcy uczestników. Biegi zostały podzielone na różne dystanse, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Warmińsko-Mazurską Grupę Wojewódzką IPA reprezentowało trzech naszych kolegów tj. Mariusz Krygier i Krzysztof Ostaszewski z Regionu Gołdap II Granica oraz Wiesław Adamczyk z Regionu Kętrzyn. Wystartowali oni w piątkowym biegu na dystansie 6km i zajęli odpowiednio 26, 631 i 511 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Wzorem lat ubiegłych w ramach tych zawodów odbył się także 21. Policyjny Bieg Piastów rozgrywany na dystansie 50 km w którym startowali Policjanci oraz członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji m.in. z Niemiec, Czech, Włoch i Litwy. W tym biegu Warmińsko-Mazurską Grupę Wojewódzką IPA reprezentował Mariusz Krygier, który zajął rewelacyjne drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej był 118.

Ponadto w niedzielnym biegu na 25 km wystartowali Krzysztof Ostaszewski, który zajął 1569 miejsce a także Mariusz Krygier – miejsce 69.

Podsumowaniem udanych występów jest wspólne zdjęcie z naszą Królową Nart – Justyną Kowalczyk.