Sądecki Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji po raz kolejny wsparł funkcjonariuszy

59

Tym razem na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Nowy Sącz, przekazał dwa urządzenia do sterylizacji. Wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo policjantów i pracowników sądeckiej Policji.

Stan zagrożenia epidemicznego i dodatkowe zadania nałożone na policjantów spowodowały, że obecnie najważniejsza jest przede wszystkim troska i dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, ale i przedstawicieli służb, w tym funkcjonariuszy Policji, którzy każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami. Urządzenia te będą zatem służyć w przygotowaniu do służby i pracy, dzięki możliwości sterylizacji przedmiotów codziennego użytku, takich jak np. gogle ochronne, kajdanki, klucze czy sprzęt biurowy. 

Jedno z urządzeń będzie wykorzystywane w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a drugie trafi do całodobowego Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju.

Na początku walki z koronawirusem stowarzyszenie przekazało 5 termometrów bezdotykowych do mierzenia temperatury ciała. 2 z nich zostały w KMP natomiast 3 trafiły do komisariatów całodobowych w Grybowie, Starym Sączu oraz Krynicy-Zdroju.

 Iwona Grzebyk-Dulak