SPOTKANIE NA SZCZYCIE AD 2024

33

Jak co roku, w dniu 1-go maja odbyło się Spotkanie na Szczycie Babiej Góry.
W spotkaniu wzięli udział policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Polski i Słowacji. 
Przy pięknej, słonecznej pogodzie – już po raz jedenasty, w samo południe z kilku regionów IPA Polska oraz z IPA Słowacja spotkali się, aby promować turystykę górską wśród członków Stowarzyszenia i ich bliskich. W tym roku po raz pierwszy dołączyli do nas przedstawiciele Regionu IPA Zala z Węgier.. a także z Indonezji!! Uczestnicy spotkania podchodzili na szczyt Diablaka na wysokość 1725 mnpm z kilku stron, jednak trudy podejścia i zmęczenie rekompensowały fantastyczne widoki. Był to wspaniale spędzony czas w gronie przyjaciół, który służył wymianie doświadczeń zdobytych w minionym roku, a także była to okazja do omówienia planów realizacji celów statutowych Stowarzyszenia na kolejny rok.

Uczestnicy otrzymali Certyfikat uczestnictwa w spotkaniu, a także stali się posiadaczami okolicznościowej odznaki – którą można zdobyć TYLKO podczas udziału w ‘Spotkaniu na Szczycie’. Wspólne fotografie pozwolą na wspominanie radosnych chwil spędzonych w otoczeniu pięknej przyrody i panoramy rozpościerającej się ze szczytu Królowej Beskidów.
Do zobaczenia za rok…Servo per Amikeco!

Mateusz Kapołka