Święto Straży Granicznej

253

W związku z obchodzonym w dniu 16 maja Świętem Straży Granicznej oraz przypadającą w tym roku 30. rocznicą funkcjonowania w Polsce tej formacji, Krajowy Zarząd Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) przygotował okolicznościowy dyplom (ryngraf) z życzeniami celem przekazania Komendantowi Głównemu Straży Granicznej.

W dniu 13 maja 2021 roku, w siedzibie Straży Granicznej w Warszawie, Prezydent Sekcji Polskiej IPA – kol. Piotr Wójcik odbył robocze spotkanie z Panią Dyrektor Wydziału Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej – płk. SG Anetą Skorupską.

Podczas spotkania kol. Prezydent wręczył Pani Dyrektor okolicznościowy ryngraf z życzeniami dla wszystkich ludzi pełniących służbę i pracujących w Straży Granicznej, z prośbą o jego przekazanie Panu Komendantowi Głównemu Straży Granicznej.

Dziękując za życzenia i przedmiotowy ryngraf, Pani Dyrektor zobowiązała się przekazać go na ręce Pana Komendanta najszybciej jak to będzie możliwe. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (uczestnicy zaszczepieni).

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Rafał Sołtan


Służba w Straży Granicznej wymaga poświęcenia, odwagi i siły charakteru.

Doceniając trud włożony w codzienne obowiązki – z okazji Święta Straży Granicznej i 30. rocznicy jej funkcjonowania – Prezydium Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej IPA składa wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym wyrazy największego szacunku za ich profesjonalną służbę i pracę związaną z ochroną granic naszej Ojczyzny.

W tym uroczystym dla Straży Granicznej roku, życzymy wszystkim ludziom pełniącym służbę i pracującym w Straży Granicznej wszelkiej pomyślności, samych sukcesów w spełnianiu planów zawodowych oraz wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.