SUKCES PRZEDSTAWICIELA IPA NOWY TARG

101

Minister Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend Policji w całej Polsce. W uroczystości wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Z garnizonu małopolskiego wyróżnionych za wzorowe realizowanie obowiązków służbowych oraz niesienie pomocy drugiemu człowiekowi z narażeniem własnego życia i zdrowia zostało 9 policjantów, a wśród nich st.sierż.  Jerzy Monterian – członek Regionu IPA Nowy Targ !!

                15 czerwca 2019 roku podczas służby brał udział w akcji ratowania tonącego mężczyzny. Prawidłowo przeprowadzona reanimacja na zmianę ze strażakiem przywróciła akcję serca i oddech, dzięki czemu mężczyzna przeżył. Jurek pokazał, że policjantem jest się również po zakończonej służbie i zdjęciu munduru. Tego samego dnia podczas powrotu do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów zawodowych. Kilkakrotnie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w ogólnopolskich zawodach zajmując czołowe miejsca. Wygrał XXV finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, a w czerwcu 2019r. wygrał II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych.

Jurek jest instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.

Więcej na:

http://nowy-targ.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/bohater-w-mundurze-wsrod-wyroznionych-stsierz-jerzy-monterian