Świąteczny mecz piłkarski IPA w Białogardzie

162

W dniu 24 lipca 2021r. po raz dwudziesty pierwszy rozegrany został na białogardzkim boisku mecz z okazji Święta Policji „Weterani – Policja”. Jest to jedyna w województwie zachodniopomorskim, a może nawet i w kraju, rozgrywka piłkarska pomiędzy emerytowanymi policjantom i funkcjonariuszami Policji będącymi w służbie, który odbywa się każdego roku (w ubiegłym roku wyjątkowo z uwagi na pandemię COVID-19 mecz nie został rozegrany).

Mecz tegoroczny był bardzo zacięty. Wynik meczu 6-1 dla Weteranów, byłych stróżów prawa. Twórcą piłkarskiego wydarzenia, które przetrwało do dzisiaj, był policjant śp. Tadeusz Pindyk. Jego pomysł miał na celu podtrzymanie czynnego uczestnictwa w życiu sportowym policjantów na emeryturze oraz młodszych kolegów będących w służbie. Aby zintegrować się, co roku z okazji Święta Policji rozgrywany jest mecz pomiędzy drużynami. Po zakończeniu meczu drużyna zwycięska otrzymała puchar, zaś każdy z zawodników pamiątkowy medal.

W tym roku organizatorami meczu byli: Region IPA – Białogard oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Białogardzie.

Wszystkim uczestnikom, rodzinom, osobom, które pomagają w tym sportowym corocznym przedsięwzięciu dziękujemy i życzymy kolejnych wygranych meczy. Servo Per Amikeco !!!

kol. Waldemar Sosnowski – Przewodniczący Regionu IPA – Białogard; autor zdjęć – kol. W. Sosnowski