Święto najmłodszych z IPA w Stargardzie

14

Zgodnie z Planem Działania na 2024 rok Regionu IPA – Stargard, w dniu 03. czerwca 2024 r. wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, zorganizowano festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 2024.

Już dużo wcześniej od zaplanowanej godziny rozpoczęcia festynu, na parking jednostki zaczęły przychodzić duże grupy dzieci ze szkół podstawowych – pierwszoklasiści, placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz przedszkoli z opiekunami. Stoisko IPA jak zawsze było widoczne z daleka, udekorowane wesołymi balonami. Każde odwiedzające nas dziecko otrzymało cukierki, lizaki, ciasteczka, napoje oraz drobne gadżety IPA – dużym powodzeniem cieszyły się malowanki do których dokładaliśmy pudełko z kredkami (materiał promocyjny został współfinansowany ze środków pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych) oraz kartonowe wycinanki radiowozu policyjnego. Nasi milusińscy ochoczo zamalowali kredą pół parkingu, brali udział w walkach z balonami i uczestniczyli w konkursie z zakresu ekologii. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci bardzo dużo wiedziały o ochronie środowiska, jak segregować śmieci, czy dbać o czyste powietrze. Kolorowe piłki były dla nich w tym konkursie super nagrodą. Chłopcy interesowali się służbą w Policji, deklarując wstąpienie w jej szeregi na przyszłość. Starsze dzieci nie miały problemów z wyliczeniem najważniejszych zabytków Stargardu, ich historycznych dziejów i miejsca położenia w mieście.

Pogoda podczas festynu sprzyjała, na szczęście nie padało i wszyscy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy np. transporter opancerzony, radiowozy i motory policyjne, pojazdy Straży Pożarnej i Straży Leśnej. Niebywałym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się konie policyjne, które z niebywałą cierpliwością znosiły głaskanie i wspólne zdjęcia.

W tegorocznym festynie udział wzięło ponad 300 dzieci plus rodziny nawet z dziadkami. Serdecznie dziękuję za pomoc przy stoisku, kolegom z Regionu IPA – Stargard : Arturowi, Grzegorzowi i Arkadiuszowi.

Do zobaczenia za rok na następnym święcie najmłodszych – Servo Per Amikeco !!!

Tekst : kol. Mariola Świątczak – Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard; autor zdjęć : asp. Justyna Siwarska i kol. Arkadiusz Busłowicz – członek Regionu IPA – Stargard.