Teraz już będzie Wiosna – Marzanna utopiona!!!

69

Utopić Marzannę – symbol zimy, to był cel spotkania członków i sympatyków Regionu IPA Poznań oraz ich rodzin nad jeziorem w Łęknie niedaleko Poznania. Tak wszyscy witaliśmy wiosnę.
W sobotnie pochmurne przedpołudnie wszyscy chętni zjawili się w Łęknie, by wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Spragnieni wiosennego ciepła, uczestnicy zgromadzili się by wziąć udział w różnych zabawach przygotowanych przez organizatora – Region IPA Poznań.

Impreza rozpoczęła się pogadanką dla dzieci o bezpieczeństwie. którą poprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu.

W samo południe Prezes Regionu IPA Poznań Witek  Drzażdżyński  ogłosił wspólne pożegnanie zimy i topienie kukły Marzanny, którą dzieci zrobiły z pomocą mam. Dorośli byli pełni podziwu dla swoich pociech, za ich fantazję i zaangażowanie. Po chwili ramię w ramię, dzieci i dorośli, ruszyli w stronę jeziora. Tam kukła została wrzucona do wody, a po wodzie niosło okrzyk „…uciekaj zimo…”.

Pociechy brały również udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Był konkurs rysunkowy, celnych strzałów piłką do bramki, malowania wielkanocnych jajek oraz strzelania z wiatrówki. Kibicował im Sierżant Pyrek – Maskotka Poznańskich Policjantów.

Po podsumowaniu wyników konkursowych oraz po obradach komisji przyszedł czas na wręczenie nagród. Prezes Regionu IPA Poznań Witek Drzażdżyński rozdał nagrody wszystkim uczestnikom konkursów. Poza tym każda pociecha otrzymała świąteczne słodycze. Było coś dla ducha ale i dla ciała. Uczestnicy z apetytem zjedli gorącą grochówkę, zakąszając chlebem ze smalcem. A później wszyscy zebrali się przy ognisku by na ogniu upiec kiełbaski.

Uczestnicy pikniku rozstawali się w znakomitych humorach, zadowoleni z udanej imprezy.