Turniej Piłkarski w Kraśniku

77

W dniu 11.12.2021 r. drużyna Oldbojów KWP w Lublinie reprezentując Lubelską Grupę Wojewódzką IPA wzięła udział w „XVI Mistrzostwach woj. lubelskiego Policjantów w Piłce Nożnej Halowej”. W wyniku losowania nasza drużyna trafiła do grupy, która swoje mecze rozgrywała w hali Zespołu Szkół w Wilkołazie.

W meczu rozpoczynającym zmagania w grupie zmierzyliśmy się z drużyną KPP w Świdniku. Od początku staraliśmy się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Szybko objęliśmy prowadzenie 2:0 w meczu. Niestety strata piłki przez naszego gracza w niegroźnej wydawałoby się sytuacji, spowodowała zdobycie bramki przez rywala, który pomimo problemów kadrowych zwietrzył swoją szansę na doprowadzenie do korzystnego wyniku. Nasza drużyna ze spokojem pozwoliła „wyszumieć się” przeciwnikom, a następnie podwyższyła wynik na 3:1, by zakończyć zwycięsko mecz.

Następny mecz zagraliśmy z zespołem KPP w Łęcznej, jednym z faworytem mistrzostw. Początek meczu zdawał się potwierdzać wyższość piłkarską naszych rywali, którzy dość szybko strzelili nam dwie bramki i wydawało się, że w pełni kontrolują mecz. Wtedy jednak „dziadkowie” pokazali charakter i dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu doprowadzili do remisu. Nie załamała ich nawet szybko stracona trzecia bramka i po sprytnie rozegranym wprowadzeniu piłki z autu doprowadzili do wyniku 3:3, który nie zmienił się już do końca meczu. 

Podbudowana tym wynikiem przystąpiliśmy do trzeciego meczu. Tym razem przyszło zmierzyć się z drużyną KPP w Łukowie, która we wcześniejszych meczach zanotowała zwycięstwo i porażkę. Rozegraliśmy bardzo dobry mecz zakończony zwycięstwem 6:1. Nasi gracze od początku do końca przeważali, a jedynego gola stracili po precyzyjnym strzale tuż przy słupku, oddanym z połowy boiska przez gracza … naszej drużyny.

Przed ostatnim meczem w grupie nasz zespół zajmował pierwsze miejsce i o awans do dalszych gier musiał powalczyć z drużyną KMP w Chełmie, która do meczu przystąpiła szczególnie zmotywowana, gdyż tylko zwycięstwo dawało jej awans. Początek meczu nie zapowiadał większych emocji jednak widać było zaangażowanie obu drużyn i świadomość stawki meczu. Po początkowym wzajemnym „badaniu się” nasza drużyna po składnej akcji strzela gola i wychodzi na prowadzenie. Wtedy następuje zryw przeciwników, strzelają dwie bramki i prowadzą w meczu. Taki wynik daje awans KMP Chełm z pierwszego miejsca i naszej drużynie, a eliminuje drużynę KPP Łęczna. Jednak pokazujemy charakter i postawę „fair play” doprowadzając do remisu, dzięki czemu kończymy rozgrywki na pierwszym miejscu w grupie jako jedyna drużyna bez porażki !

W półfinale, zmierzyliśmy się z drużyną KMP w Lublinie. Pomimo, że nasza drużyna miała w nogach jeden mecz więcej, średnią wiekową dwukrotnie wyższą  i znacznie krótszą ławkę rezerwowych, to jednak starała się dzielnie stawić czoła znacznie młodszym przeciwnikom, z których znaczna część gra na co dzień w klubach różnych lig piłkarskich. Niestety „pesela nie oszukasz” i ulegliśmy późniejszym zwycięzcom mistrzostw 0:2.

W „finale pocieszenia” nasz zespól zmierzył się z drużyną KPP w Opolu Lubelskim. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nasi przeciwnicy, jednak pięknym strzałem w samo okienko bramki rywali doprowadziliśmy do remisu. Chcąc powetować sobie niepowodzenie w półfinale nasz zespół ruszył do ataków, lecz albo piłka trafiała w słupki albo na jej drodze do bramki stawał bramkarz Opola. Rywale wyprowadzali skuteczne kontry i wygrali mecz 4:1. Zajeliśmy najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Pozostał lekki niedosyt, że podium było tak blisko i ogromna satysfakcja, że „dziadki” też mogą i nie muszą wstydzić się przed młodszymi kolegami. Satysfakcję tą podsycają dodatkowo liczne opinie przekazywane naszym graczom w trakcie turnieju przez różne osoby, że „bardzo fajna inicjatywa”, że pomimo „bycia na emeryturze nie odcinacie się od kolegów Policjantów”.

W tym miejscu nasz zespół składa podziękowania dla LGW IPA, Regionu IPA Lublin oraz ZT NSZZ Policjantów KWP w Lublinie za wsparcie naszego udziału w Mistrzostwach.

Dziękujemy również Organizatorom Mistrzostw za zaproszenie dzięki któremu możemy podtrzymywać więź z kolegami ze służby oraz wspaniałą atmosferę podczas turnieju, za co podziękowania należą się też wszystkim Uczestnikom.

Tekst: Piotr Stachura

Zdjęcia: Organizator turnieju