TURNIEJ PIŁKARSKI W SŁAWATYCZACH

105

14.02.2020r., odbył się „XIX TURNIEJ WALENTYNKOWY IPA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH”. Współorganizatorem turnieju był Region IPA Biała Podlaska Lubelskiej GW IPA.

Jak co roku, szczególne, ogromne podziękowania należą się nieocenionemu kol. Sławkowi Jarockiemu (emerytowanego f-szowi Nadbużańskiego Oddziału SG i jednocześnie członkowi Prezydium tego Regionu), który jest pomysłodawcą i duszą tego turnieju.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących służby mundurowe  z województwa lubelskiego (Policja, Straż Graniczna, Wojsko, Straż Pożarna i Służba Więzienna), które zostały rozstawione w trzech grupach. Rozgrywki odbywały się w trzech halach sportowych, a rozgrywki grupy finałowej zostały rozegrane w hali sportowej w Sławatyczach. W rozgrywkach udział wzięła również drużyna „IPA Lublin” oraz drużyna „Oldboye Lubelskiej Policji”, w której również grali lubelscy ipowcy.

Po zaciętych i emocjonujących meczach, rozgrywanych w duchu „Fair Play”, turniej wygrała drużyna „KMP Biała Podlaska”, drugie miejsce zajęła drużyna „Brygady Wielonarodowej z Lublina”, a trzecie miejsce przypadło drużynie „PSG Terespol”.

Po zakończeniu rozgrywek, goście honorowi turnieju tj. wójtowie gmin, na terenie których rozgrywano mecze oraz Prezes (Piotr Wójcik) i Sekretarz (Grzegorz Worlicki) Lubelskiej GW IPA wręczyli uczestnikom turnieju puchary oraz okolicznościowe dyplomy. Wyróżniono również najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika tych rozgrywek piłkarskich.

Do zobaczenia na następnym turnieju już za rok.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Grzegorz Worlicki