TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IPA KONIN

122

W dniu 4 listopada 2022 roku w Licheniu Starym odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Organizatorem piłkarskich rozgrywek był Region IPA Konin oraz NSZZ Policjantów przy KMP w Koninie.

To były niesamowite emocje. W pojedynku sportowym pod patronatem Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Woj. Wielkopolskiego zmierzyło się osiem policyjnych drużyn piłkarskich. Zacięte rozgrywki trwały kilka godzin. W finale, po zakończeniu fazy grupowej o podium zawalczyły 4 drużyny: Niezniszczalni Kryminalni, Boscy Ślesin, Dynamo WDŚ oraz FC WRD. Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie zdobyła drużyna z Wydziału Kryminalnego. Drugie miejsce zajęli policjanci ze Ślesina, a trzecie Wydział Dochodzeniowo Śledczy z Konińskiej Komendy. Wyróżniono też najlepszego strzelca, którym został asp. szt. Roman Niedźwiedziński z komisariatu policji w Ślesinie, natomiast najlepszym bramkarzem okrzyknięto st. sierż. Adama Jałoszyńskiego również z komisariatu policji w Ślesinie. Sportowe spotkanie zakończyło się wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych.

By konkurencje sportowe mogły się odbyć niezbędni byli sponsorzy. Pomocną dłoń wyciągnął Prezes Zarządu Hotelu „ATUT” w Licheniu Starym – Zbigniew Gralak, firma „Kupiec” – producent zdrowej żywności oraz PWiK w Koninie, za co składamy serdeczne podziękowania.

Podczas turnieju wszystkich zawodników dopingowała 8-letnia Julka. Jest to córeczka naszego kolegi, która urodziła się z wadą wrodzoną – przepukliną oponowo rdzeniową odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Julka w chwili narodzin musiała przejść pierwszą poważną operację. Oczywiście wszyscy uczestnicy turnieju przyłączyli się do akcji charytatywnej, która prowadzona jest na stronie: https://www.facebook.com/juleczka.borowiec.

Sylwia Król

Region IPA Konin