Turniej strzelecki

95

25 czerwca 2022r. na przepięknych obiektach strzelnicy Bractwa Kurkowego w Poniecu zorganizowaliśmy turniej strzelecki o Puchar Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gostyń.

W imprezie udział wzięło 35 osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu oraz zaproszeni goście. W trakcie zawodów rozegrano 5 konkurencji, a były to strzelanie do tarczy dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz przygotowane przez Braci Kurkowych strzelania do kura i tarczy okolicznościowej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. Wiele emocji wywołało strzelanie do kura, który nie poddawał się uczestnikom konkursu, a każdy kolejny strzał oddany w jego kierunku podgrzewał atmosferę i wzbudzał niedowierzanie, że to jeszcze nie ten ostateczny.

Zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach odnieśli: Wioleta Skrzypczak-Binek, Dariusz Fabianowski, Filip Feledziak, Genowefa Tacka i Robert Pilch. Zwycięzcy otrzymali puchary, a Robert Pilch dodatkowo okolicznościową tarczę.

Po zakończeniu konkursu strzeleckiego przyszedł czas na biesiadę i tańce. Spotkanie było okazją do zbiórki na leczenie Zuzi Suleckiej. Dziękuję bardzo za swój wkład w przygotowanie i organizację turnieju i biesiady Braciom Kurkowym z Ponieca, Łukaszowi Busz Huta Szkła „Gloss” w Poniecu, Grzegorzowi Jesiak Piekarnia – Ciastkarnia w Krobi, HJ Heinz Polska sp. z o.o. w Pudliszkach, Dariuszowi Wilk z Bejot Manieczki, Monice i Łukaszowi Augustyniak oraz Genowefie i Hieronimowi Tacka.

Tekst Paweł Rutkiewicz/zdjęcia Dariusz Fabianowski.