Udział Grupy Wojewódzkiej IPA w Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Bydgoszczy

22

W dniu 8 czerwca 2024 roku Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Kujawsko-Pomorskiego w zorganizowała na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, piknik dla dzieci z okazji ich święta. W organizowaniu imprezy udział wzięli policjanci z różnych wydziałów między innymi : Prewencja, Ruch Drogowy, Kryminalistyka, Ogniwo Wodne, Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, Związki Zawodowe Policjantów, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji /IPA/. Ponadto wystąpili uczniowie z klas mundurowych Technikum w Bydgoszczy oraz inne podmioty mające wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Na piknik licznie przybyły całe rodziny ze swoimi pociechami, które z wielkim zainteresowaniem oglądały sprzęt policyjny radiowozy, motorówkę, armatkę wodną, motocykle czy robota neutralizującego zagrożenia związane z materiałami wybuchowymi. W rozłożonych namiotach można było zapoznać się jak policja na miejscu przestępstwa ujawnia odciski palców. Dzieci miały okazje zobaczyć i przymierzyć czapki policyjne z różnych zakątków świata, czy też pokolorować książeczki o tematyce policyjnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy policjantów na motocyklach, używanie robota, czy działanie policyjnej armatki wodnej a także pokazy musztry policyjno-wojskowej w wykonaniu uczniów Technikum Mundurowego. Nie zabrakło konkursów, nagród i zabawy na dużych dmuchawcach. Dzieci zostały obdarowane różnymi gadżetami policyjnymi.

W czasie zabaw, konkursów czy oglądania sprzętu można było poczęstować się wojskową grochówką, kiełbaską z grilla i innymi smakołykami.

Zdjęcia ; Paweł Mazurek,

Tekst; Krzysztof Warchał