Uroczystości pogrzebowe Jerzego Archackiego Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Sekcja Polska w Bydgoszczy.

122

W piątek 30 czerwca 2023 roku w Bydgoszczy w Kościele Bożego Ciała przy ulicy Jesionowej w Bydgoszczy pożegnano zmarłego wieloletniego policjanta, wieloletniego Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Sekcja Polska w Bydgoszczy Jerzego Archackiego.

W ostatnim pożegnaniu uczestniczyła rodzina, bliscy, koledzy, przyjaciele, policjanci z garnizonu bydgoskiego na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski , Kompania Honorowa Policji, Zarząd Kujawsko Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, liczni członkowie IPA z Bydgoszczy, województwa i Polski z Wiceprezydentem IPA Aneta Sobieraj. W ostatnim pożegnaniu brali także udział policjanci, członkowie IPA z Niemiec miasta Halle i Berlina Jeans Leube , Klaus i Darek Turalski.

Uczestniczyli także liczni członkowie Koła łowieckiego, któremu przewodniczył Jurek.

Po mszy wszyscy uczestnicy a asyście Kompanii Honorowej udali się na cmentarz Komunalny przy ulicy Kcyńskiej, gdzie ostatni raz pożegnali naszego wspaniałego organizatora, przyjaciela Jurka Archackiego.

Autor: Krzysztof Warchał

Publikacja: Kamil Chętnik